♦ Úvodní stránka s přehledem novinek     ♦ Firemní kontakty     ♦ BP expert


Verifikační technika - počítačky

Počítačka MEKA UNICO C20
První z typové řady počítaček a malých třídiček bankovek firmy MEKA. Vysoce perspektivní zařízení určené pro všechna pracoviště, kde je potřeba rychle a přesně spočítat bankovky a spolehlivě ověřit jejich pravost - resp.identifikovat padělky či vložené bankovky jiné nominální hodnoty.
Počítačka je volitelně vybavitelná speciálním detektorem PIRD, vyvinutým pro Českou národní banku, který dává počítačce meka unico bezpečnostní parametry velkých třídicích strojů při zachování rozměrů i ceny stroje, určeného pro práci pokladníka na přepážce.
Počítačka je schopna bezpečně detekovat padělky bankovek následujících měn:    české koruny – slovenské koruny – euro – US dolary (včetně „superdolarů“)
a lze ji objednat v kombinacích dvou z uvedených měn. Volitelně – za předpokladu odběru dostatečného množství – lze dohodnout provedení pro tři uvedené měny i dovybavení detekcípravosti bankovek jiné měny (např. britských liber, švýcarských franků apod.).
Bankovky jsou prověřovány pomocí čtyř typů senzorů – IR , speciální detektor papíru, MG a (volitelně) PIRD, dále jsou kontrolovány rozměry bankovek a průchod zdvojené bankovky.
Základní vlastnosti a parametry:
 • identifikace padělků rovnocenná velkým třídicím strojům
 • zobrazení počtu kusů napočítaných bankovek
 • automatická identifikace nominální hodnoty počítaných bankovek
 • zobrazení finanční hodnoty napočítaných bankovek
 • možnost předvolby dávky (s automatickým opakováním)
 • jednoduchá manipulace (v češtině komunikující dobře čitelný podsvícený čtyřřádkový displej)
Rychlost počítání - 1000 bankovek za minutu, volitelně 600 bankovek za minutu
Kapacita podavače - 250 bankovek - variantně až 1000 bankovek
Kapacita odkladače - 200 bankovek
Rozměry bankovek - 50 x 100 mm až  82 x 180 mm
Pracovní režimy - bez dávkování : sčítá vložené bankovky až do počtu 999 ks - dávkování – dávka 1 až 100 ks je volitelná číselnou klávesnicí - detekce pravosti zvolené měny - vyřazení kontroly (zůstává zachována pouze kontrola rozměrů)
Rozměry 300 x 360 x 200mm
Hmotnost 7kg
Napájení ze standardní sítě (230V, 50Hz)
Příkon 100W
Cena na vyžádáníPočítačka MEKA UNICO C20

Třídička MEKA UNICO S24
Třídička MEKA UNICO S24 je určena k počítání, třídění a prověřování pravosti bankovek a ve verzi vybavené čtečkou čárových kódů umožňuje komplexní zpracování stravovacích poukázek či jiných dokumentů. Transport dokumentů je podélný.
Třídička je standardně vybavena detektory k prověřování přítomnosti ochranných znaků tisku a pravosti ceninového papíru. Jedná se o detektory
 • IR vlastností tiskových barev
 • UV luminiscenčních parametrů papíru
 • rozměrů dokumentu
Na základě předvolených parametrů vyhodnocování jsou vyhovující dokumenty ukládány do jednoho a nevyhovující do druhého odkladače.
Stroj umožňuje dva režimy chodu
 • třídění - kontinuální chod
 • počítání – se zastavením a indikací druhu chyby při zjištění každého nevyhovujícího dokumentu
Třídička má běžné funkce automatického spouštění chodu po vložení balíčku do podavače či jeho odebrání z odkladače nebo ručního spouštění tlačítkem, tlačítka vyřazení příslušného druhu kontroly a v režimu počítání rovněž odpočítávání předvolené dávky. Délkový a průsvitový detektor umožňují vyřazení zdvojených, zřetězených či přetržených dokumentů. Při zjištění uložení dokumentu do nesprávného odkladače stroj zastaví s chybovým hlášením.
Ve verzi pro bankovky má navíc funkci vyřazování bankovek nižšího nominálu, zobrazení nominální hodnoty a celkové peněžní sumy.
Ve verzi se čtečkou čárových kódů mohou být dokumenty vkládány směrově neorientovaně, pouze lícem nahoru. Při použití IR ochranných prvků musí být tyto na dokumentu natištěny z rubové strany. Data jsou přenášena sériovým kanálem do počítače ihned po načtení každého lístku a jsou komunikačním programem zpětně potvrzována, což umožňuje zadávat parametry pro vyřazování nevyhovujících lístků přímo z počítače.
Technická data :
Rychlost počítání - 700 nebo 1000 dokumentů/min
Kapacita podavače - 500 až 1000 dokumentů (podle rozměrů)
Kapacita odkladačů - 500 dokumentů
Rozměry dokumentů - délka standardně 80 - 170 mm - variantně 50 - 120 mm - šířka 50 – 82 mm
Detektory standardně - IR reflexivity tiskových barev – 2 podélné stopy - UV luminiscence papíru – 1 podélná stopa - délky dokumentu – v krocích 1 mm - zdvojené bankovky – průsvitový - chybného uložení lístku do jiného odkladače
Detektory variantně - čárového kódu – EAN a 2 of 5, rychlost přenosu 56 kB - PIRD (kontrola speciálního ochranného prvku českých bankovek)
Rozměry Š 360 x V 460 x H 260
Váha 8 kg
Napájení 230 V 50 Hz / 120 W
Cena na vyžádání
Třídička MEKA UNICO S24
 
Tygrik
© 1999 - 2023  KARTO K spol. s r.o.www.karto-k.czkarto-k@karto-k.czJste 351056 vážený návštěvník.